Notebooky

 

 
Notebook, nebo také laptop je označení pro přenostný počítač. Tyto přenosné počítače zastávají funkci stolních počítačů s výhodou mobility. Zabudované komponenty jsou srovnatelné s těmi ve stolních počítačích, ale až na vyjímky nejsou zaměnitelné a kvůli delší výdrži baterie velmi často méně výkonné a energeticky méně náročné.
Klasické notebooky mají úhlopříčku od 13 - 17 palců, většinou váží do 2 Kg a mají zabudovanou baterii pro možnost provozu bez napájení po omezenou dobu. Přístroje pod 13 palců se nazývají subnotebooky - ti za svými většímy bratříčky ve výkonu vůbe nezaostávají. Ba naopak. Mnoho subnotebooků dokáže přístroje s větší úhlopříčkou ve výkonnostních testech s přehledem přeskočit. Vyjímkou jsou tzv. netbooky. Většinou mají úhlopříčku v rozmezí 10 - 13 palců a jsou určeny jen a pouze pro využití na internetové surfování.
 

Vývoj všech těchto zařízení jde velmi rychle dopředu. Všichni výrobci se snaží vyrobit co nejtenší a co nejvýkonnější notebook. Proto je volba výrobce a upřesnění si hardwareových požadavků velmi dúležité. Notebooky se dělí do mnoha skupin od high-end kategorií herních a pracovních notebooků až po již zmiňované netbooky. Volba je již jen na vás.

Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Podrobné nastaveníPovolit vše