Tipy před nákupem teepee

Pro koho jsou teepee určena?

Teepee jsou, stejně jako další naše výrobky, především krásnými designovými doplňky do interiéru a jako skrýš je ocení už ti nejmenší. Ne všechny materiály jsou ale atestovány pro miminka a děti do 3 let! Pokud máte jakékoli dotazy, neváhejte nás prosím kontaktovat!

Teepee jsou velmi stabilní díky několika prvkům v jejich konstrukci, dále jsou všechna opatřena nenápadnými patenty, pomocí kterých snadno pevně upřipnete podlážku k všitým lištám stanu, tak aby ho Vaši malí indiáni ani při nejdivočejší hře nemohli převrhnout.

Stany ale nejsou určeny jen nejmenším a ocení je i staší školou povinné děti, které se v nich rádi schovají s knihou nebo tabletem.

Je teepee vhodné i naven?

Všechny naše stany jsou primárně určeny do interiéru,  nicméně i jejich venkovní použití je při dodržení některých podmínek možné. Teepee postavte na rovné místo a nezapomeňte přpnout patenty k podlážce (tu můžete proti shrnutí k zemi ukotvit klasickými stanovými kolíky, které ale nejsou součástí výrobku). Stan je vždy potřeba sklidit před vlhkem (deštěm i rosou) i větrem a velmi doporučujeme pokaždé jej uklidit na noc! Tmavší kousky mohou na slunci vyblednout!

Pokud víte, že budete stan chtít použít i na zahradě, rádi Vám jej přizpůsobíme na ven pomocí nepromokavé spodní vrstvy podlážky. Jestliže máte o tuto úpravu zájem, připište nám to do poznámky k objednávce. Nepromokavá úprava spodní části podlážky nemá vliv na cenu teepee, která zůstává stejná.

Je možné vyrobit teepee na zakázku?

Stále platí, že Vám rádi vytvoříme teepee na míru tak, aby krásně zapadlo do Vašeho interiéru. Je buď možné vyjít ze základu některého stanu v naší nabídce a udělat změny v barevnosti, lemu a podobně. Nebo vytvořit teepee zcela nové. Cena zakázkových stanů je většinou přibližně o 500 kč vyšší než cena stanů z naší nabídky. Jednoduché kousky a stany u nichž měníme jen barevnost či lem budou pravděpodobně bez navýšení ceny. Úpravy ve velikostech teepee možné nejsou.

Prosím kontaktujte nás po více informací!

Vypadají teepee stejně jako na obrázku?

Teepee, které u nás objednáte, obdržíte přesně v takovém provedení a designu, jak jej vidíte na fotografiích. To neplatí pro velikost, na fotce je stan vyobrazen pouze v jedné z dostupných velikostí, které si sami volíte v menu u konkrétního stanu. Obdržíte tedy totožné teepee ve vybrané velikosti (čtverec, pětiúhelník...). Upozorňujeme, že se mohou mezi jednotlivými kousky objevit drobné odlišnosti, které nedokážeme v rámci handmade výroby ovlivnit (například v poměru barev na vícebarevných střapcích/bambulích). Vyhrazujeme si rovněž právo na změnu designu přiložených polštářků k teepee, taková změna proběhne samozřejmě jen v rámci celé  kolekce s citem, tak aby se náhradní kousek k teepee maximálně hodil.  Pokud by z nějakých důvodů mělo dojít k výraznější změně na vybraném zboží, upozorníme Vás na ni předem!

Je teepee v záruce?

Na všechny stany se vztahuje dvouletá záruka, pokud by se kdykoli během hraní či údržby cokoli pokazilo, pošlete nám prosím danou část stanu a my ji zdarma opravíme! Samozřejmostí jsou také pozáruční opravy!

Jaké jsou další možnosti doplnění teepee?

Pokud budete chít teepee používat venku, na zahradní party či jako úkryt před sluncem, můžeme Vám jej vybavit nepromokavou spodní vrstvou podlážky.

Uvnitř špičky stanu je možné všít poutka pro zachycení světelného řetězu. Pozor! Pokud uvnitř teepee používáte osvětlení (používejte vždy jen LED) musí být teepee pod neustálým dohledem dospělého! Viz "Lze na teepee umístit světelný řetěz?"

Obě tyto úpravy k teepee jsou zdarma, pokud o ně máte zájem, připište nám to do poznámky k objednávce!

Úpravy není možné dělat dodatečně.

Je složité stan sestavit?

Vůbec ne, instalace stanu vám zabare 5 minut času (teepee Big doporučujeme stavět ve dvojici, ale zvládne to i jeden)! Ačkoli vše posíláme vyžehlené a pečlivě uložené, počítejte raději také s tím, že pro dokonalý výsledek bude po přepravě potřeba ještě jednou stan lehce přežehlit.

Pokud se chcete přesvědčit, že instalace teepee je snadná, můžete prozkoumat návod k sestavení, který obdržíte spolu se stanem:

Při stavbě stanu postupujte následovně:

1. Položte položku na zem tak, aby strana, na které je našitá cedulka, byla vzadu.

2. Dřevěné tyče i tělo stanu položte na zem a vsuňte všechny tyče do všitých lišt, tak aby směřovaly provrtaným otvorem vzhůru – tedy k vrcholu teepee. Na opačné straně lišt by měl vyčnívat vždy pouze zhruba centimetr dřevěné tyče.

3. Přiložený provázek provlečte postupně otvory všech tyčí a zavažte na kličku, tak abyste jej v případě potřeby mohli rozvázat a utáhnout či povolit. Tím lze částečně regulovat vypnutí stran stanu.

4. Postavte stan s dřevěnými tyčemi na podložku a tyče roztáhněte a spodní konce vložte do poutek v rozích podložky. Tyče ve stojícím teepee musí následovat jedna druhou, jak ukazuje přiložená fotografie! Připněte patenty na poutkách k dolním koncům lišt teepee. Vchod do stanu je na opačné straně než cedulka na podložce.

5. Důkladně, nejlépe ve dvou, roztáhněte všechny strany teepee tak, aby tělo bylo vypnuté a podložka uvnitř rovná. Pokud se Vám strany stále mírně provjášejí povolte o trochu provázek, kterým jsou nahoře svázány tyče a znovu jej zavažte. Až budete spokojeni s výsledkem, místo kličky můžete pro větší bezpečnost udělat na provázku uzel.

Je možné teepee prát?

Velkou výhodou našich stanů, kterou ocení hlavně praktičtí rodiče, je i snadná údržba, všechna teepee (není-li vysloveně uvedeno jinak) včetně podlážky a polštářků lze opakovaně prát v automatické pračce na 30 stupňů!

Před praním je nutné sundat všechny odepínatelné aplikace (střapce, třásně a ozdobné lemy kolem špičky).

Životnost stanu i barev nejlépe prodloužíte ohleduplným čištěním a praním, vyvarujte se proto prostředků, které používají bělidla nebo optické zjasňovače. K černobílým nebo vícebarevným kouskům doporučujeme přidat také ubousek proti pouštění barev při praní (k dostání v drogerii). Nepoužívejte aviváž. Nesušte v sušičce. Žehlení je možné na střední stupeň i s napařováním. Tyl a krajku žehlete pouze přes látku.

Všechny informace o údržbě i instalaci stanu obdržíte přehledně popsané spolu s teepee!

Jakou velikost teepee vybrat ?

Pokud se Vám podle udaných velikostí a rozměrů špatně rozhoduje a váháte, kterou velikost teepee pro vaše děti vybrat, mohly by Vám pomoci následující řádky.

Klasické čtvercové teepee se nejlépe hodí pro pokoje, kde má přijít do rohu či ke zdi a zabrat tak minimum prostoru. Dvě děti si v něm vyhrají bez problému a my dospělí se musíme spokojit s tím, že nám nohy budou koukat ven.

Klasické pětiúhelníkové teepee vypadá díky svému tvaru výborně a je tedy ideálním rozměrem stanu pro dvě a více dětí. Je však třeba počítat s tím, že v pokojíčku mu budete muset vyhradit potřebný prostor, alespoň 1,5 m široký. Je skvělou variantou i pro větší děti a vejde se i návštěva.

Mini čtvercové teepee je kousek tak akorát, když Vám v pokojíčku či obýváku zbyl na stan přesně metr místa. Velikost jsme upravovali a promýšleli přesně tak, aby teepee ještě nebylo úplně malé a dalo se v něm pohodlně pohrát. Takže i v mini kousku se před Vámi děti bez problému ukryjí.

Teepee Big už je opravdu velký kousek, před jeho pořízením do pokojíčku doporučujeme důkladně změřit  prostor nejen na podlaze, ale také na výšku. Samotné latě jsou 230 cm dlouhé, pokud tedy disponujete nižšími stropy, mohli byste mít problém s jeho postavením. Po sestavení měří celý stan (tedy vč. špiček dřevěných latí) na výšku 210 cm.

Doporučujeme jej hlavně pro větší dětské kolektivy.  Pokud přemýšlíte o jeho objednání, můžete nás kontaktovat a my Vám rádi vysvětlíme všechny možnosti.

Na obrázku můžete porovnat tři nejoblíbenější velikosti: klasické čtvercové teepee (krajkové, zleva), klasické pětiúhelníkové (uprostřed) a teepee Big (vpravo).

Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Podrobné nastaveníPovolit vše