Termošálky a termosky

Termosky a termohrnky jsou nedílnou součástí nejen aktivních a časově vytížených jedinců. Termohrnek může být často i součástí životního stylu.

Vybrat termosku nebo raději termohrnek?

Rychlá odpověď:

Při rozhodování, zda vybrat termosku nebo termohrnek, je třeba zvážit Vaši potřebu a plánované využití. Zatímco termosky jsou vhodné pro větší objemy nápojů, můžete je pohodlně uložit do batohu či jiného zavazadla, termohrnky jsou vhodnější pro domácí použití či cestování autem.

Detailnější odpověď:

Základní výhodou termosky je její těsnící schopnost. Termoska může být uložena v jakékoliv poloze, a přesto při správném uzavření nevyteče a nebude ani sáknout. I když mechanismy pro otevírání jsou stále propracovanější, je vždy nutné vyvinutí určitého úsilí a nápoj je zpravidla potřeba nalít do víčka termosky či jiného kalíšku. Termohrnky jsou primárně určeny pro uchování optimální teploty nápoje při vnitřním použití tzn., i když má většina termohrnků víčko, nelze spoléhat na jeho 100 % těsnící vlastnosti. Víčko slouží spíše jako tepelná izolace a ochrana před vyšplíchnutím. Určitě ale není vhodné mít termohrnek v jiné než stojící poloze. Pití z termohrnků je velice komfortní. Odstranit víčko bývá většinou velmi snadné a pro použití v náročnějších podmínkách (např. při jízdě v dopravním prostředku) lze pouze otevřít záklopku.

Jak velkou termosku / termohrnek vybrat?

Velikost termosky / termohrnku by měla být vždy přímo úměrná jejímu zamýšlenému využití a možnostem uchování. Pro kratší časový okamžik, např. večerní procházka, volte do příručního zavazadla nádoby menšího objemu, např. 0,5 – 0,7 l. Naopak pro celodenní pobyt v horách je třeba do batohu přibalit termosku většího objemu, např. 1 – 1,4 l. V domácnosti je vhodné mít termosky více velikostí. Termohrnky se obvykle používají v menších objemech.

Jakou značku termosky vybrat?

Pro termosku i termohrnek je vhodné volit vždy výrobce či značky, které jsou zárukou kvality. Předejte tak nepříjemnostem v podobě nechtěně rozlitých nápojů, nízkých izolačních schopností či použití zdravotně závadných materiálů. Mezi přední výrobce termosek a termohrnků patří např. Asa Selection, Sagaform, Stanley.

Jaký materiál volit?

Mezi nejčastěji používané materiály patří nerezová ocel, která je použita ve svou vrstvách. Vnější opláštění termosky či termohrnku může kromě oceli tvořit také plast, sklo, případně jiné materiály. Pro nadšence jsou k dispozici také porcelánové termohrnky se stylovými motivy nebo skleněné termohrnky, jejichž součástí je čajové sítko.

 Je důležitý vzhled?

I když jsou pro termohrnky a termosky důležité zejména jejich termoizolační a těsnící schopnosti, stávají se hlavně termohrnky součástí životního stylu mnoha jedinců. Proto lze vybírat nejen z nejrůznějších barev, ale také tvarů a motivů. Vyberte si i Vy termohrnek, který Vám sedne!

 

Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Podrobné nastaveníPovolit vše